Novoimenovani ministar je istakao kako rukovođenje ovim ministarstvom predstavlja čast, ali i veliku odgovornost
Novi ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Federacije Bosne i Hercegovine Kemal Hrnjić, službeno je preuzeo dužnost od dosadašnjeg ministra Šemsudina Dedića.
Tokom zajedničkog sastanka s pomoćnicima i načelnicima službi, upoznat je o završenim i tekućim aktivnostima kao i s planovima FMPVŠ u narednom periodu.
"FBiH je konačno dobila Vladu koja je opredijeljena da radi na reformskim procesima u cilju rasta životnog standarda građana i razvoju društva u cjelini. Svjesni svoje odgovornosti pred nama je izazovan period koji zahtijeva predan i transparentan rad, te donošenje odluka u korist svih građana i napretka FBiH. Predugo smo stajali u mjestu, nemamo vremena za gubljenje", izjavio je ministar Hrnjić.
Naveo je i kako rukovođenje ovim ministarstvom predstavlja čast, ali i veliku odgovornost te da će svoje stečene kompetencije uložiti na unapređenju njegovog rada, ali i na polju usvajanja zakonskih i podzakonskih akata od značaja za građane FBiH, a koji se tiču resora kojima rukovodi ovo ministarstvo.
Bradara za Agroklub: Najviše trebamo razvijati poljoprivrednu proizvodnju, imamo kapacitete
"Došao sam raditi s ciljem da zajednički unaprijedimo ambijent u sektorima poljoprivrede, vodoprivrede, šumarstva, lovstva, veterinarstva, prehrambene industrije", kazao je ministar Hrnjić.
Tagovi
Autorica
Sretko Tomic
prije 1 mjesec
Veliki pozdrav za Ministarstvo Poljoprivrede i naravno ministre.Trebalo bi se sto vise angazovati na proizvodnji hrane,jer je to bogatstvo jedne drzave.Dakle nismo ni svjesni koliko moze unaprijediti drzavu ovo ministarstvo i angazovanost gospodarstava.Nemojmo se zavaravati cak i sitniji posjedi kroz naprednije tehnologije znatno mogu povecati doprinos u poljoprivredi.Baziram se objektivno kroz cjelokupan sveobuhvat odproizvodnje mesa i povrca i niz drugih potrepstina.Ispustili smo dosta te resurse i postali veliki ovisnici od uvoza.Mora se ozivjeti i u punom smislu usmjeriti na ovaj sektor.Cak i u naj ekonomicnijim krizama hrana i njena proizvodnja drzavu bi odrzala i poboljsala.Znaci oslonimo se na sopstvene snage.