Pretraga tekstova
Gazdanapok 2019, međunarodni sajam poljoprivrede i prehrambene industrije održat će se 26. put u Szentlőrincu, u Mađarskoj. Moto ovogodišnjeg sajma je - od polja do stola i u prvi plan stavljena je domaća hrana.
Gazdanapok 2019, međunarodni sajam poljoprivrede i prehrambene industrije održat će se 26. put u Szentlőrincu, u Mađarskoj, od 2. do 4. augusta. Moto ovogodišnjeg sajma je - od polja do stola i u prvi plan stavljena je domaća hrana. Ovo je po važnosti treća manifestacija ovog tipa u Mađarskoj.
Na sajmu će se moći vidjeti najnovija mehanizacija, proizvodne tehnologije, izložbe životinja, kao i bogat profesionalni i zabavni program. Fokus je na tzv. svakodnevnoj poljoprivredi.
Prošle godine, više od četiri stotine izlagača predstavilo je svoje proizvode na najvećem događaju Fondacije BMVK, a bilo je gotovo 25.000 zainteresiranih posjetitelja za tri dana sajma.
Ove godine bit će organiziran okrugli stol za lidere u agrobiznisu gdje su glavne teme financiranje u poljoprivredi, digitalna agrostrategija i ekološka poljoprivreda.
Najavljeni su izlagači iz svih dijelova Evrope, a prvenstveno Mađarske, Njemačke, Hrvatske i Slovenije.
Na sajmu će se moći ostvariti kontakti i s potencijalnim stranim partnerima i gospodarstvenicima, a program sajma možete pogledati ovdje.
Autor
Ivana Živanić
Više [+]
Ivana Živanić, dipl.ing- master poljoprivrede, rado istražuje aktuelnosti u poljoprivredi. Pristalica zdrave i bezbjedne hrane.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Ogledno polje u Mahali, Orašje #oglednopoljepšenica #pšenica #prinosi #rezultati
Danijela Plavšić
prije 6 dana
Nije, ima izuzetnih rezultata zavisno od lokaliteta. Nije, ima izuzetnih rezultata zavisno od lokaliteta.
Selma Mujić
prije 1 tjedan
Nažalost većina će završiti u stočnoj hrani, kvalitet loš Više [+] https://www.agroklub.ba/ratarstvo/prinosi-psenice-u-posavini-zadovoljavajuci-kvalitet-los-i-cijena-je-katastrofa/113517/