Pretraga tekstova
Osam goveda pobjeglo je s obližnjeg pašnjaka te se uputilo prema bolničkom kompleksu. Dok su dvije životinje zaustavljene već na parkingu, preostalih šest uspjelo je kroz automatska ulazna vrata ući ravno u zgradu hitne službe
Radnici okružne bolnice u Wolfhagenu, u njemačkoj saveznoj pokrajini Hessen, doživjeli su nesvakidašnji prizor kada je nekoliko krava prošetalo kroz hitni prijem bolnice i izazvalo pravu malu senzaciju, piše Agrarheute.
Osam charolais goveda pobjeglo je noću s obližnjeg pašnjaka te se uputilo prema bolničkom kompleksu. Dok su dvije životinje zaustavljene već na parkingu, preostalih šest uspjelo je kroz automatska ulazna vrata ući ravno u zgradu hitne službe.
Znatiželjne krave nastavile su svoj neobični obilazak bolnice, prošetavši čak i stubištem sve do drugog sprata. Njihova nesvakidašnja posjeta izazvala je iznenađenje među osobljem i pacijentima, no situacija je ubrzo stavljena pod kontrolu.
U saradnji s vlasnikom životinja i nekoliko pomoćnika, odbjegla stoka naposljetku je uhvaćena i sigurno vraćena na pašnjak. Srećom, tokom cijelog događaja niko nije povrijeđen, a nije prijavljena ni materijalna šteta.
Neobični incident ubrzo je privukao pažnju i na društvenim mrežama. Videozapis krava koje šeću bolničkim hodnicima dijeli se i komentira na Instagramu, gdje je izazvao brojne reakcije i zabavio korisnike.
Autor
Više [+]
Diplomirani novinar, biciklist, hedonist (ne nužno tim redom). Dugogodišnji novinar i urednik u dnevnim tiskanim medijima, a posljednjih nekoliko godina radio je kao glavni urednik dvotjednog časopisa za poljoprivredu.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Žetva u Semberiji otpočela #žetva #Semberija #JovicaDragojlović