Pretraga tekstova
Iznos od 1.070.000 KM bit će usmjeren na potkomponentu 2B - Rehabilitacija lokalne infrastrukture.
Na današnjoj sjednici održanoj u Mostaru, Vlada FBiH je usvojila kvartalne izvještaje o provedbi Projekta hitnog oporavka od poplava u Bosni i Hercegovini (FERP) za period od 1.7.2016. do 30.6.2017. godine i dala saglasnost za alociranje ušteđenih sredstava iz komponente 1. ovog projekta u iznosu od 1,9 miliona KM.
Od toga 830.000 KM će biti realocirano na Projekt sanacije korita i uređenja obala rijeke Gostelje, kojeg su kandidirali "Operator - Terminali Federacije" i Općina Živinice.
Iznos od 1.070.000 KM bit će usmjeren na potkomponentu 2B - Rehabilitacija lokalne infrastrukture, u okviru čega će biti omogućeno i finansiranje regionalne infrastrukture.
Vlada je zadužila Jedinicu za provedbu projekta u okviru Federalnog ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva da provede javni poziv u cilju prikupljanja projektnih prijedloga za sanaciju šteta na regionalnoj i lokalnoj infrastrukturi nastaloj uslijed nastanka poplava iz 2014. godine.
Odobreni i započeti projekti koji nisu u potpunosti završeni u prvoj fazi, kao i projektni prijedlozi koji imaju spremnu projektnu dokumentaciju, imat će prioritet prilikom izbora, odnosno prethodnog odobrenja od strane Upravnog odbora projekta FERP.
Foto: Facebook/Poplave u regionu
Autorica
Više [+]
Agrarna novinarka s dugogodišnjim iskustvom u lokalnim i specijalizovanim medijima te projektima zajednice. Vrtlarica, aktivistkinja i ljubiteljica prirode i životinja.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Uvek se nadje neko ko voli da se slika #RuralFoto #Životinje
Marija Janosevic
prije 5 dana
Hvala puno na komentaru. Melisa je manekenka 😂 Budite pozdravljeni. Sve najlepše vam želim Dinka ❤️ Hvala puno na komentaru. Melisa je manekenka 😂 Budite pozdravljeni. Sve najlepše vam želim Dinka ❤️