Pretraga tekstova
Visina novčanih poticaja za ratarske kulture je 100,00 KM/ha, proizvodnja povrća na otvorenom 200,00 KM/ha i proizvodnja povrća i cvijeća u plastenicima i staklenicima 1.000,00 KM/ha
Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Posavskog kantona uvelo je nove mjere u vidu novčanih poticaja za sufinansiranje jesenje sjetve 2021. godine i proljetne sjetve ove godine u biljnoj proizvodnji.
Trenutno stanje na globalnom nivou, koje se negativno reflektiralo na ratarsku proizvodnju, od prošlogodišnjeg poskupljenja goriva i repromaterijala te nastavak negativnog trenda i u 2022., moglo bi ugroziti ovogodišnju planiranu proljetnu sjetvu. Iz tog razloga, kako navode u resornom ministarstvu, pristupili su urgentnom donošenu ovih propisa.
"Obavještavaju se svi poljoprivredni proizvođači s područja Posavskog kantona, koji su u 2021. godini ostvarili federalnu ili kantonalnu novčanu podršku za biljnu proizvodnju da podnesu zahtjeve za sufinanciranje jesenje sjetve 2021. godine i proljetne sjetve 2022. godine ovome Ministarstvu u Orašju, Domaljevcu i Odžaku", stoji u saopćenju.
Za ostvarivanje prava na novčanu podršku, poljoprivrednici su do 30. aprila ove godine dužni priložiti sljedeću dokumentaciju:
Visina novčanih poticaja za ratarske kulture je 100,00 KM/ha, proizvodnja povrća na otvorenom 200,00 KM/ha i proizvodnja povrća i cvijeća u plastenicima i staklenicima 1.000,00 KM/ha.
Sve tražene dokumente koje korisnici trebaju priložiti osiguralo je Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva PK, a u slučaju određenih odstupanja, korisnik će biti upućen prema matičnoj općini za dopunu.
Tagovi
Poticaji Posavski kanton Jesenja sjetva Proljetna sjetva Poljoprivrednici
Autorica
Više [+]
Diplomirani žurnalista i digitalni marketing menadžer, s višegodišnjim iskustvom u tv i web novinarstvu.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Europskom poljoprivredom dominiraju stariji poljoprivrednici - udio žena među mlađim nositeljima gospodarstava tek 32 posto
Europska poljoprivreda suočava se s problemom starenja. Samo 6 % poljoprivrednika u EU-u mlađe je od 35 godina, dok je više od polovice starije od 55 godina. Otprilike tr...
Đuro Japaric
prije 1 tjedan
To je normalan proces ! U Hrvatskoj je stanje još i gore ! Samo su u Hrvatskoj išli na umjetno osnivanje OPG od strane mlađih radi mogućih > potpora Više [+] > za mlade !U Hrvatskoj je zasnovan PREVELIK broj obitelji sa prihodom od obrade zemlje sa malim bruto proizvodom po OPG ! Takvi mali u Slavoniji IZUMIRU od 1945 . U kućama ostaju stari dok ne umru ili ne budu smješteni u domove !