Pretraga tekstova
Čak je predsjednik lovačkog saveza u Ardenu, Jean-Pol Gambier izjavio kako se "takva slika lova ne može podržati, ne možemo dopustiti ovakav eksces" te dodao da se radi o izuzetno velikom broju ubijenih jedinki kao i da je to nepodnošljivo.
Na istoku Francuske lovci su jednom danu ubili 158 divljih svinja što je izazvalo bijes u regiji i optužbe za "pokolj", bez obzira što tim brojem lovci nisu prešli dozvoljene kvote.
Divlje svinje su, pretpostavlja se pomoću pasa i drugih lovaca, dotjerane pred 82 lovca prošle srijede u sjevero istočnoj regiji Ardennes, piše AFP.
Lokalni dužnosnici kažu da lovci nisu prekršili nikakva pravila jer je kvota za jednu sezonu 300 životinja. No, jedan od učesnika u lovu scenu je opisao kao pokolj koji je i njega samoga šokirao.
Čak je predsjednik lovačkog saveza u pokrajini Ardennes, Jean-Pol Gambier izjavio kako se "takva slika lova ne može podržati, ne možemo dopustiti ovakav eksces" te dodao da se radi o izuzetno velikom broju ubijenih jedinki kao i da je to nepodnošljivo.
No, lovci u Francuskoj inzistiraju na tome da je ovakva praksa korisna za prirodu te ukorijenjena u tradiciji te zemlje, čak uprkos sve većim protestima za zaštitu životinja.
Podsjetimo, prošle godine je lov, u kojem je ubijeno 57 divljih svinja u Nacionalnom parku Jasen u Makedoniji, izazvao zgražanje javnosti.
Naime, radilo se o svinjama koje su u tom parku redovito hranjene, no park je odlučio zaraditi na lovu koji je za jednog lovca koštao 2.400 eura.
Tagovi
Lov na divlje svinje Pokolj Lovci Jean-Pol Gambier
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s dugogodišnjim iskustvom u novinarstvu.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!