Pretraga tekstova
Obrađuje tlo i uklanja korov s 99%-tnom preciznošću. Saznajte koliku površinu može obraditi u sat vremena
Grupacija CNH Industrial već neko vrijeme ulaže u umjetnu inteligenciju, autonomne strojeve i robotiku. Krajem 2022. ovaj proizvođač, između ostalog i poljomehanizacije je preuzeo 10% manjinskog udjela u američkoj kompaniji Stout Industrial koja je kreirala Stout Smart kultivator.
Stroj je ove sedmice prikazan na Međunarodnom sajmu poljoprivredne robotike, FIRA 2024., održanom na Toulouseu.
Ovim kultivatorom upravlja softver, a koristi kamere, umjetnu inteligenciju i vlastitu tehnologiju fotografiranja kako bi razlikovao usjeve od korova. Nakon što ih identificira, istovremeno obrađuje tlo i uklanja korov s 99%-tnom preciznošću.
U kompaniji ističu uštede u radu, hemijskim sredstvima te poboljšanje poljoprivredne prakse.
Može obrađivati i okopavati do 0,8 hektara na sat, ovisno o uvjetima tla. Kamere snimaju i biljke i korov tokom obrade. Noževima motike upravlja umjetna inteligencija kako bi se uklonio samo korov. Budući da su strojevi softverski definirani, njihove će se mogućnosti s vremenom samo povećavati, poručuju proizvođači.
Kako izgleda u radu, pogledajte u videu:
Tagovi
Pametni kultivator New Holland Preciznost kultivatora AI u poljomehanizaciji FIRA 2024 Okopavanje korova
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s dugogodišnjim iskustvom u novinarstvu.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Ovaj samohodni malčer AMD R80 na sajmu u Novom Sadu nudi tvrtka Agrostandard po cijeni od 3000EUR-a + PDV. Radnog zahvata 80cm snage 12 konja #NovosadskiSajam
Damir Senjan
prije 3 tjedna
Sve inače kreče u tom smjeru na đojstik, ja sam gledao več ima i traktora, u principu sve. Samo sjediš i iz hladovine upravljaš. Sve inače kreče u tom smjeru na đojstik, ja sam gledao več ima i traktora, u principu sve. Samo sjediš i iz hladovine upravljaš.