Tip: Mineralna gnojiva
Proizvođač: Chemtura Europe d.o.o.
Sredstvo Route hranjiva je vodena otopina azota i cinkova kompleksa s alkil poliglikozidnim močivom, namijenjeno poticanju rasta žitarica, uljane repice, kukuruzu, lanu, livadama i mahunarkama. Potiče zakorjenjivanje, vitalitet i količinu uroda.
Djelatna tvar: Otopina cinkova gnojiva
Formulacija sredstva: tekuća suspenzija
Route se koristi u dozi od 1-2 l/ha sa utroškom vode 200 l/ha. U kukuruzu se primjenjuje u proljeće u fazi 5-7 listova. Kod ozimih kultura, u rano proljeće primjenjuje se od 0,8-1 l/ha sa 200 l vode/ha (kod jarih kultura primjenu obaviti kad su biljke u fazi 5-7 listova).
Kukuruz: Primjenom ROUTE folijarnog preparata u fazi 5 do 7 lista stimuliraju se biljke kukuruza da lakše prebrode stresove niskih temperatura i da se normalno razvijaju i osiguraju metličanje sa kvalitetnijom oplodnjom do pojave visokih ljetnih temperatura. Postiže se anti stresni učinak u biljkama pa je oplodnja bolja i formiranje klipova na stabljici sigurnije. Bolja je otpornost kukuruza na stresove. Ujedno, kukuruz se dublje ukorjenjuje u tlo tako osigurava duže iskorištenje vode i hranjiva iz tla, a sve sa ciljem osiguravanja stabilnog i sigurnog roda.
Krompir: Kod gnojidbe krompira utječe na rast korijena i bolje iskorištavanje hranjivih tvari iz tla, ubrzava cvatnju i utječe na formiranje gomolja i suhe tvari. Također, utječe na formiranje tvrđih gomolja koji se lakše i duže skladište.
Uljana repica: Primjenom ROUTE folijarnog preparata u rano proljeće stimuliraju se biljke uljane repice da lakše svladaju stres od niskih temperatura i da se ubrza retrovegetacija biljaka uljane repice. Poželjno bi bilo prvu prihranu azotnim gnojivom odraditi 7 dana nakon primjene Routa. Stimuliranjem retrovegetacije dolazi do oporavka stradalih biljaka koje će trebati azot za rast i razvoj novih listova. Ujedno u rano proljeće biljke formiraju cvjetnu granu sa koje će se dobiti rod. Takva uljana repica prilikom oporavka će razvijati jak i snažan korijen, lakše usvajati hranjiva iz tla i tako osigurati stabilan i siguran rod.
Ječam: Primjenom ROUTE folijarnog preparata u rano proljeće stimuliraju se biljke ječma da se oporave i formiraju duboki korijen koji će im u toku vegetacije osigurati mogućnost lakšeg usvajanja hranjiva i vode iz tla. Takve biljke će biti duže zelene i bit će dulji period vegetacije ječma koji kao takav lakše i kvalitetnije formira rod.
Pšenica: Proizvodnja pšenice uvjetovana je istim stresovima u polju kao što su navedeni kod ječma. Primjenom ROUTE folijarnog preparata u rano proljeće stimuliraju se biljke pšenice da se oporave i formiraju duboki korijen koji će im u toku vegetacije osigurati mogućnost lakšeg usvajanja hranjiva i vode iz tla. Takve biljke će biti duže zelene i bit će dulji period vegetacije pšenice koji kao takav lakše i kvalitetnije formira stabilan i dobar rod.
N | Zn |
---|---|
7,00% | 8,50% |