Zadnje aktivnosti

Posljednje aktivnosti korisnika mogu vidjeti samo registrirani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu vidjeti samo registrirani korisnici.
Za potpune funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • Savjetovanje
  • 24.01.2025. 09:00
  • Zeničko-dobojski kanton, Federacija Bosne i Hercegovine, Visoko

Kako do uspješne plasteničke sezone i AI tehnologija u poljoprivredi

Zanimljivo predavanje i info sesija očekuje sve zainteresirane poljoprivrednike naredne sedmice u Visokom. Naime, 28. januara, najavljeno je savjetovanje proizvođača povrća u plastenicima i prezentacija LueSee sistema za praćenje rasta i razvoja biljaka.

Kako do uspješne plasteničke sezone i AI tehnologija u poljoprivredi
Foto: AK grafika
  • 182
  • 29
  • 0

"Poljoprivredu danas pišu poljoprivrednici", česta je rečenica koju u svojim predavanjima koristi magistar fitomedicine mr.sci. Omer Omerbegović iz kompanije Agromarket d.o.o. Mladi savjetodavac s velikim iskustvom na terenu i kao proizvođač, bit će predavač na najavljenom savjetovanju proizvođača povrća u plastenicima u Visokom, na kojem će biti prezentiran i LueSee sistem za praćenje rasta i razvoja biljaka.

Stiže i dr. Zo

Početak godine je idealna prilika da se neke osnove proizvodnje povrća u plastenicima ponove, razmijene iskustva, ali i usvoje znanja novih metoda proizvodnje i aktuelizira informacija o novim sredstvima za zaštitu i prihranu na tržištu. Kako do uspješne sezone u proizvodnji povrća
u plastenicima je opšta tema o kojoj će biti govora s naglaskom na interakciju i komunikaciju sa svim prisutnim poljoprivrednicima.

Drugi dio događaja vezan je za prezentaciju LueSee sistema za praćenje rasta i razvoja biljaka. Među poljoprivrednicima, koji već dugo vremena radi na digitalizaciji poljoprivredne proizvodnje s ciljem unapređenja proizvodnih procesa, povećanja efikasnosti i smanjenja troškova kroz inovativna rješenja je Dženan Hodžić, u našoj zemlji poznat i kao dr. Zo, te Dženan Smajić.

AI tehnologija

Jedan od ključnih elemenata projekta na kojem rade jeste korištenje AI tehnologije za automatsko praćenje zdravlja usjeva i ranu detekciju bolesti i štetočina. Prisutni na prezentaciji će imati priliku upoznati se sa LueSee sistemom koji prikuplja podatke sa senzora (temperature i vlage zraka, kao i temperature i vlage zemlje) i na osnovu toga procesuira postoji li neka opasnost od pojave kakvih štetnika u zasadima.

Profesor Čivić: Rokovi sjetve kukuruza su pomjereni, ali uzmite u obzir nekoliko faktora

Sa snimaka robota i drona analizira, da li se nešto već pojavilo ili ima potencijala da nastane.

Pozvani su svi zainteresirani poljoprivrednici, bez obzira iz kojeg grada dolaze, da prisustvuju najavljenom događaju, 28. januara s početkom u 19 sati, u u Maloj sali KC Altindag, Visoko.

Naslovna fotografija: Faceook/Omer Omerbegović/Gradska uprava Visoko


Tagovi

Stručno predavanje LueSee sistem Omer Omerbegović Dženan Smajić Dženan Hodžić Dr. Zo


Autor

Adi Pašalić

Više [+]

Magistar Poljoprivredno-prehrambenog fakulteta u Sarajevu sa specijalizacijom na odsjeku Tehnologija uzgoja životinja. Autor je dva samostalna razvojna projekta i jednog istraživačkog rada iz područja mljekarstva. Najviše ga zanimaju teme iz područja uzgojno selekcijskog rada i farmerskog poslovanja.

Izdvojeni tekstovi

Izdvojen oglas

KLUB

Isplaćeni općinski poticaji za poljoprivredu Općina Bugojno je jučer na račune korisnika, koji su aplicirali za poljoprivredne poticaje u ovoj godini, uplatili novčana sredstva za ovu namjenu. Ukupna isplaćena sredstva su 494 732 KM za 393... Više [+]