Pretraga tekstova
Uloženo je skoro milion maraka u sušaru, a u toku su i ostale pripreme.
Semberija će u narednom periodu dobiti fabriku stočne hrane. Datum njenog otvaranje još nije poznat, ali su pripreme u toku, potvrdila je Tanja Starčević, direktorica "Kutjeva" Banja Luka, u čijem je vlasništvu i "Novi Žitopromet" u Bijeljini. Ona je u razgovoru za Nezavisne , navela kako trenutno vrše otkup žitarica, gdje od semberskih poljoprivrednika otkupljuju kukuruz, a u planu je da otkupljuju i pšenicu.
"Mi sve količine koje nam poljoprivednici dostave isplaćujemo u rekordnom roku, nemamo dugovanja prema poljoprivednicima, oni kako dovezu, mi to odmah platimo", kazala je Strarčevićeva.
Prema njenim riječima, što se tiče daljeg plasiranja žitarica, "Kutjevo" prodaje u BiH svojim poznatim kupcima. "Što se tiče pokretanja fabrike stočne hrane, nastupila je nezahvalna situacija, te ispitujemo tržište što se tiče cijena i svega ostalog, tako da sa sigurnošću ne možemo da kažemo tačno kada će biti otvorena fabrika", rekla je Strarčevićeva.
Sada rade jedan po jedan segment, te ulažu u novu opremu, a nedavno su, kako je navela, završili sušaru u poslovnom krugu u koju su uložili skoro miliona maraka. Podsjetila je kako je od trenutka kada je "Vinarija Kutjevo" kupila "Novi Žitopromet" uslijedilo renoviranje proizvodnih pogona i ulaganje u opremu.
Skladišni kapaciteti iznose oko 25.000 tona i svojevremeno su bili veći od ukupnih skladišnih kapaciteta svih drugih mlinova na području Semberije. "Vinarija Kutjevo" kupila je "Novi Žitopromet" za iznos od 3,5 do četiri miliona eura od fočanskog "Pavgorda", u čijem posjedu je ovo mlinsko-prerađivačko preduzeće bilo svega nekoliko mjeseci.
Tagovi
Stočna hrana Fabrika Novi Žitopromet Tanja Starčević Kutjevo Otkup žitarica
Autorica
Više [+]
Diplomirani žurnalista i digitalni marketing menadžer, s višegodišnjim iskustvom u tv i web novinarstvu.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Jeste li znali da se u BiH proizvodi pčelinji otrov i da je jedan od najkvalitetnijih u Europi?! 1kg pčelinjeg otrova domaći pčelari otkupljuju po cijeni od 40 000 KM. Potražnja farmaceutskih i kozmetičkih tvrtki u svijetu je tolika da ponu... Više [+]
Jeste li znali da se u BiH proizvodi pčelinji otrov i da je jedan od najkvalitetnijih u Europi?! 1kg pčelinjeg otrova domaći pčelari otkupljuju po cijeni od 40 000 KM. Potražnja farmaceutskih i kozmetičkih tvrtki u svijetu je tolika da ponuda ne može pokriti trenutne potrebe. Evo šanse za pčelare! 🐝🐝🐝 Uskoro priča iz Čapljine..