Procesom certificiranja obuhvaćeni su svi proizvodni procesi na ovoj farmi: klaonica krupne i sitne stoke, prerada mesa i mesne prerađevine, prerada mlijeka i mliječni proizvodi te proizvodnja i prerada voća i povrća
Farma Malak iz Kaknja je dobila halal certifikat koji obuhvata sve aktivnosti i procese proizvodnje, od farme pa sve do stola, prema standardima BAS 1049:2010, objavila je Agencija za certificiranje halal kvalitete BiH.
Procesom certificiranja obuhvaćeni su svi proizvodni procesi na ovoj farmi: klaonica krupne i sitne stoke, prerada mesa i mesne prerađevine, prerada mlijeka i mliječni proizvodi, te proizvodnja i prerada voća i povrća.
Restoran koji posluje u sklopu Malaka ispunio je zahtjeve halal standarda i Vodiča za halal certificiranje turističko-ugostiteljskih objekata iz kategorije halal restoran, koja označava da je cjelokupni objekat obuhvaćen certificiranjem.
Na farmi se nalaze tri proizvodnje: proizvodnja mesa i mesnih prerađevina, proizvodnja voća, povrća i prerađevina od voća i povrća te proizvodnja mlijeka i mliječnih proizvoda.
"Halal certificiranjem Malak Farme u Kaknju dobili smo jedan kompleks u kojem je zaokružen proces proizvodnje ‘od njive do stola’, jer se na farmi proizvodi hrana za životinje, uzgajaju se domaće životinje, voće i povrće, vrši prerada mesa, mlijeka, meda, voća i povrća te nudi kvalitetna restoranska usluga bazirana na namirnicama proizvedenim na farmi", rekao je direktor Agencije, Damir Alihodžić
Svoje proizvode na tržišta, Malak plasira kroz brendove Seljak, Mljekar i Mesar.
“Halal poslovanje je temeljna odrednica svih poslovnih aktivnosti kompletne Malak grupacije. Kroz proces halal certifikacije ovu našu odrednicu smo i certificirali radi lakšeg poslovanja, prepoznatljivosti i priznatosti halal certifikata na tržištima", rekao je Nedžmin Begić, direktor Malak Farme.
Fotoprilog
Tagovi
Autorica