Pretraga tekstova
Škola za organsku proizvodnju bit će vođena od strane najvećeg eksperta u organskoj proizvodnji u regiji, prof. dr Branke Lazić, i njenih saradnika.
Na Domestica imanju u oktobru će biti održana Škola za organsku proizvodnju, s ciljem afirmacije organske poljoprivrede i povećanja znanja stanovništva, koje želi da se bavi ovim vidom proizvodnje.
Svi polaznici imat će jedinstvenu priliku da spoznaju i nauče osnovne principe organske proizvodnje. Saznat će kako napraviti vlastitu organsku proizvodnju u zaštićenom prostoru, a učit će i o specifičnim agrotehničkim mjerama u zaštićenom prostoru, te o biljkama prijateljima i uređenju zaštićene bio-bašte, ali i mnogim drugim stvarima koje su važne za ovaj vid proizvodnje.
Škola za organsku proizvodnju bit će vođena od strane najvećeg eksperta u organskoj proizvodnji u regiji, prof. dr Branke Lazić, i njenih saradnika.
Škola je planirana da se održi sredinom oktobra, i to od 11. do 13. oktobra i od 18. do 20. oktobra. Radnim danima, edukacija će se odvijati u popodnevnim satima, a subotom tokom dana. Važno je napomenuti da će se subotom raditi praktično na imanju Domestice, u selu Krnete u opštini Laktaši.
Nakon završetka obuke, svi učesnici će polagati test, a oni koji polože, dobit će certifikat o uspješno završenoj Školi za organsku proizvodnju.
Detaljan dnevni red, logističke informacije, visina kotizacije i druge informacije bit će uskoro objavljeni, stoji u saopćenju CERD-a.
Tagovi
Organska proizvodnja Škola Branka Lazić Certifikat CERD
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s dugogodišnjim iskustvom u novinarstvu.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Isplaćeni općinski poticaji za poljoprivredu Općina Bugojno je jučer na račune korisnika, koji su aplicirali za poljoprivredne poticaje u ovoj godini, uplatili novčana sredstva za ovu namjenu. Ukupna isplaćena sredstva su 494 732 KM za 393... Više [+]
Isplaćeni općinski poticaji za poljoprivredu
Općina Bugojno je jučer na račune korisnika, koji su aplicirali za poljoprivredne poticaje u ovoj godini, uplatili novčana sredstva za ovu namjenu. Ukupna isplaćena sredstva su 494 732 KM za 393 korisnika od čega 346 fizičkih i 47 pravnih lica. Fizičkim licima isplaćeno je 290 546 maraka, a pravnim licima 204 186 KM.
Ovo je po prvi put od kako Općina Bugojno iz Budžeta isplaćuje poljoprivredne poticaje, da to uradi u cijelom iznosu i prije proljetne sjetve, što je veliki iskorak za poljoprivredne proizvođače, kojima je sada lakše planirati svoje aktivnosti na imanjima kojima gazduju.
Foto: Bugojno Danas
Selma Mujić
prije 1 tjedan
Što će reći da je jedna općina u SBK, isplatila otprilike koliko iznosi 20% agrarnog budžeta ovog kantona sa 12 općina. Što će reći da je jedna općina u SBK, isplatila otprilike koliko iznosi 20% agrarnog budžeta ovog kantona sa 12 općina.
Jasmin Hodžić
prije 1 tjedan
Malo dobre i pozitivne poljoprivredne prakse 😇 Malo dobre i pozitivne poljoprivredne prakse 😇