Zvijezda izložbe bit će nagrađivana Martinique, petogodišnja krava Šarole rase koja treba da se oteli u aprilu
Vodeći evropski sajam za stočarstvo Sommet de l'Elevage održaće se od 4. do 7. oktobra 2022. godine u Clermont Ferrandu u centralnom dijelu Francuske. Ovo je jedna od najvećih međunarodnih sajmova specijalizovanih za stočarsku proizvodnju i prvenstveno posvećen izložbi životinja.
Tokom trajanja sajamske manifestacije biće predstavljeno 2.000 grla vrhunske genetike, i to 70 različitih pasmina, najavljuju organizatori. U centru pažnje biće rasa Šarole (Charolais). Zvijezda izložbe je nagrađivana Martinique, petogodišnja krava koja treba da se oteli u aprilu.
Na 180.000 m2 izložbenog prostora svoje će učešće naći više od 1.500 izlagača iz 33 države, a koji su specijalizovani za ovu oblast. Sajam posjeti 93.000 posjetilaca od čega je njih 2.400 međunarodnih iz 65 država svijeta već najavilo svoj dolazak.
Održaće se 73 konferencije o gorućim pitanjima u agraru te 22 posjeta farmama i agrobiznis centrima, ali i takmičenja kao što je "Sommets d'Or" na kojem se nagrađuje izlagače koji prezentuju opremu, proizvode ili usluge koje su inovativne u pogledu stočarske proizvodnje, sigurnosti i ergonomije.
Kako je sajam izgledao lani, pogledajte u videu:
Fotoprilog
Tagovi
Autorica