Pretraga tekstova
Čak 25 borbi bikova na sve popularnijoj koridi na izletištu Buk kod Olova održat će se 2. maja.
Desetine korida održavaju se u Bosni i Hercegovini, a uz možda najpoznatiju, Čevljansku koridu, među popularnije spada i ona koja se održava na izletištu Buk kod Olova.
Orgnaizator ove koride je Habib Bjelić, koji u svom vlasništvu ima nekoliko bikova šampiona, a kojega smatraju jednim od najboljih domaćina u Olovu i njegovoj okolini, piše Moj Usk. Habiba Bjelića svrstavaju među najbolje uzgajivače bikova u našoj zemlji, o čemu svjedoče i pobjede njegovog Medonje na Čevljanovićima, ali i drugim koridama širom BiH. Pored Medonje, na imanju Bjelića u Olovu posebnu pažnju posvećuju svim bikovima, među kojima su i Medo, Krilonja, Lozonja, Divljak… Već sada sve je spremno za koridu na izletištu Buk, koja je zakazana za srijedu, 2. maja.
"Naša korida je tri u jedan. Uz vrhunsku koridu posjetioci mogu uživati u teferiču i vašaru. Svako će za sebe naći nešto. Borbe bikova su glavni razlog što hiljade posjetilaca iz svih krajeva BiH dolaze u Olovo. Ove godine naši gosti će uživati u 25 borbi bikova, a šlag na kraju će biti sudar šampiona, mog Medonje i Zeke Sema Selimovića iz Bihaća. Tu će biti još nekoliko fenomenalnih borbi, a još tražimo protivnika za Mesija, čiji je vlasnik Adis Sejdić Džango iz Visokog", kaže organizator Habib Bjelić, koji ističe veliku pomoć 17-godišnjeg sina Enisa, koji brine o odgajanju bikova, ali i zeta Ese Alajmovića.
Ulaznica za koridu na izletištu Buk kod Olova košta 5 KM.
Tagovi
Korida Borba bikova Teferič Vašar Habib Bijeli Ulaznica
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s dugogodišnjim iskustvom u novinarstvu.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Isplaćeni općinski poticaji za poljoprivredu Općina Bugojno je jučer na račune korisnika, koji su aplicirali za poljoprivredne poticaje u ovoj godini, uplatili novčana sredstva za ovu namjenu. Ukupna isplaćena sredstva su 494 732 KM za 393... Više [+]
Isplaćeni općinski poticaji za poljoprivredu
Općina Bugojno je jučer na račune korisnika, koji su aplicirali za poljoprivredne poticaje u ovoj godini, uplatili novčana sredstva za ovu namjenu. Ukupna isplaćena sredstva su 494 732 KM za 393 korisnika od čega 346 fizičkih i 47 pravnih lica. Fizičkim licima isplaćeno je 290 546 maraka, a pravnim licima 204 186 KM.
Ovo je po prvi put od kako Općina Bugojno iz Budžeta isplaćuje poljoprivredne poticaje, da to uradi u cijelom iznosu i prije proljetne sjetve, što je veliki iskorak za poljoprivredne proizvođače, kojima je sada lakše planirati svoje aktivnosti na imanjima kojima gazduju.
Foto: Bugojno Danas
Selma Mujić
prije 1 tjedan
Što će reći da je jedna općina u SBK, isplatila otprilike koliko iznosi 20% agrarnog budžeta ovog kantona sa 12 općina. Što će reći da je jedna općina u SBK, isplatila otprilike koliko iznosi 20% agrarnog budžeta ovog kantona sa 12 općina.
Jasmin Hodžić
prije 1 tjedan
Malo dobre i pozitivne poljoprivredne prakse 😇 Malo dobre i pozitivne poljoprivredne prakse 😇