Zadnje aktivnosti

Posljednje aktivnosti korisnika mogu vidjeti samo registrirani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu vidjeti samo registrirani korisnici.
Za potpune funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • Brotnjo 2018.
  • 11.09.2018. 14:30

63. Dani berbe grožđa - Brotnjo 2018.: Bogat program u tri dana

Ove godine će Broćanska udruga mladih – BRUM biti zadužena za pripremanje hercegovačkih proizvoda, koje će posjetiteljima manifestacije ponuditi po pristupačnim cijenama.

63. Dani berbe grožđa - Brotnjo 2018.: Bogat program u tri dana
Foto: Dani berbe grožđa
  • 188
  • 10
  • 0

Turističko-kulturno-gospodarstvena manifestacija "Dani berbe grožđa" Čitluk tradicionalno se održava od 1955. godine kao vrlo značajan događaj za čitavo Brotnjo i njegove žitelje. Posvećena je početku berbe plodova trsa i održava se u mjesecu rujnu i to prvi tjedan nakon crkvenog blagdana Sv. križa i traje do tri dana. Iz godine u godinu, ova manifestacija sve je bogatija i bogatija, a želje je organizatora da preraste u međunarodnu smotru vinara, vinogradara i kulturnog stvaralaštva.

Ovogodišnje, trodnevno obilježavanje 63. turističko-kulturno gospodarstvene manifestacije "Dani berbe grožđa – Brotnjo 2018" počinje u petak 14. rujna. Središnji dio obilježavanja manifestacije je u nedjelju 16. rujna kada će biti upriličeno svečano otvaranje i kulturno zabavni program. 

Kako je već ranije najavljeno ove godine će Broćanska udruga mladih – BRUM biti zadužena za pripremanje hercegovačkih proizvoda, koje će posjetiteljima manifestacije ponuditi po pristupačnim cijenama.

U subotu, 15. rujna s početkom u 19 sati održat će se predstavljanje knjige "Mikotoksini: pojavnost  prevencija i redukcija", a na njemu će sudjelovati autori prof. dr. sc. Jelka Pleadin, doc.dr. sc. Višnja Vasilj, prof. dr. sc . Danijela Petrović.

Nakon toga će biti održana i stručna predavanja iz vinogradarstva i vinarstva, u kojima će sudjelovati Agronomski i Prehrambeno-tehnološki fakultet Sveučilišta u Mostaru i Federalnog agromediteranskog zavoda s temom "Aktualni sustav zaštite geografskog porijekla vina u BiH", o čemu će govoriti prof. dr sc. Milenko Blesić. 

Tu će se večer posjetiteljima predstaviti Podrum Ostojić-Monako 2000 iz Potoplja. 

Detaljan program preuzmite ispod članka. 


Dokumenti


Tagovi

Brotnjo 2018 Berba grožđa Manifestacija Hercegovački proizvodi Vino


Autorica

Maja Celing Celić

Više [+]

Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s dugogodišnjim iskustvom u novinarstvu.