Pretraga tekstova
Regionalni sezonski proizvodi tirolskih polja vrlo su popularni među kupcima.
 
        SPAR i proizvođači povrća iz Tirola osiguravaju potrošačima pristup svježem povću u roku od 24 sata nakon berbe. Kad se tome dodaju i začinski miksevi koje nudi isti trgovački lanac koji je poznat po povezivanju lokalnih proizvođača i kupaca, dojam je potpun, piše freshlaza.
Proizvođač povrća Anton Giner iz Thaura opskrbljuje SPAR svježim tirolskim salatama kao što su Lollo Bionda, Lollo Rosso i hrastov list, a njihova je specijalnost baby salata.
Salate su lagana alternativa za ljetne mjesece kada je prevruće za kuhanje i spremanje hrane. Nisko su kalorične, brzo se pripremaju, a kombinacije su bezgranične, posebno kada je salata svježa i hrskava. Regionalni sezonski proizvodi tirolskih polja vrlo su popularni među kupcima.
Kratki lanci opskrbe tamo funkcioniraju u pravom smislu riječi, a svi hranjivi sastojci su očuvani na kratkom putu do kupaca.
Osim salata, za SPAR uzgajaju luk, organske bundeve, radič i drugo povrće na 13 hektara. Iz tirolske regije u tom trgovačkom lancu nudi se sveukupno 2,600 proizvoda lokalne poljoprivrede od 128 lokalnih dobavljača. Takva partnerstva osiguravaju farmerima stalne kupce, a kupcima pravu domaću kvalitetu.
Foto: SPAR
Izvori
Autorica
Više [+]
Ivana je urednica na Agroklub portalu. "Vaša uvjerenja ne čine vas boljom osobom. Djelovanje čini."
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
 Jedan list blitve 1 šiling = 150 listova za euro
                
                
                
                    Jedan list blitve 1 šiling = 150 listova za euro
                     Kada list cvekle "prošara" pjegavost i korijen će biti sitniji: Kako to spriječiti?
                
                
                
                    Kada list cvekle "prošara" pjegavost i korijen će biti sitniji: Kako to spriječiti?
                     Motika: "Imamo krompira da nahranimo cijelu BiH, a opet uvozimo"
                
                
                
                    Motika: "Imamo krompira da nahranimo cijelu BiH, a opet uvozimo"
                     Ostalo vam je gnojiva od koprive? Uz dodatak pepela dobit ćete prihranu za kupusnjače
                
                
                
                    Ostalo vam je gnojiva od koprive? Uz dodatak pepela dobit ćete prihranu za kupusnjače
                     
