Pretraga tekstova
Šećerna repa je bila ostavljena u polju, a kada ju je poljoprivrednik došao pokupiti, imao je šta (ne)vidjeti
U Bavarskoj se prošle sedmice dogodila, kako ju na Agrarheute zovu, XXL krađa. Nepoznate osobe ukrale su ogromnu količinu šećerne repe s polja.
Prema saopćenju iz policijske postaje Eichstätt, repa je bila privremeno uskladištena u polju te je trebala kasnije biti pokupljena. No, kada je 53-godišnji poljoprivrednik u subotu stigao na njivu, ostao je potpuno šokiran otkrivši da nema velikog dijela repe.
Procijenio je da nedostaje oko 25 do 35 tona.
Ukradena roba je vrijedna oko 1.400 eura. Prema navodima policije, lopovi su za ovu krađu morali koristiti specijalnu opremu kako bi mogli odvesti tako veliku količinu repe.
Proces utovara i odvoza vjerojatno je potrajao pa očekuju svjedoke i pozivaju ih da se jave sa svojim iskazima.
Tagovi
Krađa s polja Krađa šećerne repe Njemačka Bavarska Lopovi u polju Procijenjena šteta
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s dugogodišnjim iskustvom u novinarstvu.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!