Pretraga tekstova
U 42 lokalne uprave Republike Srpske djeluje 300 stanica.
Ova sezona protivgradne zaštite je najzahtjevnija po svim evidencijama od 50 godina unazad, rekao je Tihomir Dejanović, direktor Protivgradne preventive Republike Srpske, za InfoBijeljina. Do sada sa područja Bijeljine ispaljeno 109 raketa.
Proteklih dana širom Srpske i regiona zabilježeno je strahovito nevrijeme, praćeno jakim vjetrom i kišom, te mjestimično i gradom. Dejanović kaže da je ove sezone sistem podizan u toku 60 dana, kada su strijelci izlazili na protivgradne stanice.
"U 39 dana sa dejstvima na cijelom branjenom području je ispaljeno 1.996 raketa."
Potvrdio je da na prostoru 42 lokalane uprave djeluje 300 stanica. Na području Bijeljine imaju 24 i s ovog područja je djelovano u toku 11 sa ukupno 109 raketa.
Trenutno je na stanicama 1.700 raketa, a očekuju isporuke iz Srbije, od dobavljača Trajal 300 komada. U avgustu očekuju 300 komada od proizvođača Poliester iz Srbije, što bi trebalo da je dovoljno da se uspješno odgovori na sve nepogode do 15. oktobra, do kada traje protivgradna sezona.
Vlada Republike Srpske donijela je Odluku kojom se daje saglasnost Javnom preduzeću Protivgradna preventiva Republike Srpske Gradiška, da izvrši postavljanje dvije automatske protivgradne stanice na području opštine Šamac, na lokacijama Gornja Slatina i Obudovac.
U okviru Projekta Uspostavljanje tehničkog meteorološkog servisa i modernizacija sistema protivgradne zaštite Republike Srpske predviđena je izgradnja mreže automatskih protivgradnih stanica na cijeloj teritoriji Republike Srpske.
Tagovi
Protivgradna zaštita Protivgradne rakete Protivgradne stanice Protivgradna sezona Protivgradna prevetiva RS Šamac
Autorica
Više [+]
Diplomirani inženjer poljoprivrede sa dugogodišnjim iskustvom u povrćarstvu, zaljubljenik u organsku poljoprivredu i druge oblike alternativne poljoprivrede poput biodinamike i permakulture.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!