Pretraga tekstova
Bez potrebnih dozvola omogućio prijelaz granice za teretno vozilo, a time i promet namirnica životinjskog porijekla
Postupajući po nalogu tužiteljice iz Posebnog odjela za organizirani kriminal, privredni kriminal i korupciju, policijski službenici SIPA-e uhapsili su uposlenika Ureda za veterinarstvo Bosne i Hercegovine.
Kako je saopćeno iz Državnog tužilaštva, osumnjičeni Mladenko Andrić (59), rođen u Konjicu, a nastanjen u Brčkom, uhapšen je na području Orašja i bit će u zakonskom roku predat postupajućoj tužiteljici koja će ga ispitati i donijeti odluku o daljim aktivnostima.
"Tužilaštvo BiH i SIPA vode istragu koja se odnosi na koruptivna krivična djela, a prikupljeni su dokazi da je osumnjičeni, kao veterinarski inspektor i ovlašteno lice na dužnosti na graničnom prelazu, primio dar u novčanom iznosu kako bi, bez potrebnih detaljnih kontrola koje su propisane, omogućio prijelaz granice za teretno vozilo, a time i promet namirnica životinjskog porijekla za koji su potrebne dozvole i uvjerenja, a nadzor na navedenim prometom vrši Ured za veterinarstvo BiH", stoji u saopćenju.
Uvoz mlijeka i mliječnih prerađevina u BiH premašio 220 miliona KM
Osumnjičeni je uhapšen nakon uzimanja dara, a označeni novac je pronađen i oduzet. Tužilaštvo BiH poziva građane da institucijama i agencijama za provođenje zakona prijavljuju koruptivna i nezakonita ponašanja ovlaštenih službenih osoba u institucijama radi krivičnog gonjenja i udaljenja lica koja zloupotrebljavaju položaj u institucijama i agencijama BiH.
Tagovi
Veterinarski inspektor Hapšenje Sipa Mladenko Andrić Mito
Autorica
Više [+]
Diplomirani žurnalista i digitalni marketing menadžer, s višegodišnjim iskustvom u tv i web novinarstvu.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!