Pretraga tekstova
Hasan Đulić i njegova šestočlana porodica žive od poljoprivrede i stočarstva, a ostao je bez kompletne zimnice koju je skupljao za stado ovaca, bez štale i bez drva.
Hasan Đulić je uz pomoć komšija i vatrogasaca u zadnji tren uspio spasiti stoku i porodičnu kuću u požaru koji se jučer dogodio u zaseoku Mrazovac, Općina Bužim. No, štalu, pet stotina bala sijena i deset metara drva s kojima je trebao dočekati zimu, Hasan nije uspio spasiti.
Kako piše Cazin.net, nitko nije bio u blizini kada je došlo do požara, tako da istražni organi još uvijek ne raspolažu informacijama pod kojim okolnostima je došlo do požara u štali. U toku su istražne radnje na rasvjetljavanju ovog slučaja.
"Od poljorpivrede i stočarstva živim, izdržavam svoju šestočlanu porodicu, od toga dvoje maloljetne djece, dida i staru majku. Iako sam invalid u ruku sve sam stižem uraditi, ne bojim se nikakvog posla", ispričao je Hasan kojega život, kako piše Cazin.net, nije ni malo mazio. Do sada je prebrodio mnogo teških momenata o kojima nije želio ni prisjećati se, te kroz suze kazao da će i ovo teško iskušenje za njega i njegovu porodicu, ako Bog da, proći.
Ovoj porodici potrebna je pomoć, obzirom da je kompletna pripremljena zimnica koju je Hasan sa svojom porodicom skupljao tokom cijele godine izgorjela i dovela u pitanje stado ovaca koje nema za zimu niti jednu balu sijena.
Tko god želi pomoći i solidarizirati se sa Hasanom i njegovom porodicom, od institucija, organizacija do humanih pojedinaca, da prebrode ovu nesreću koja ih je iznenada zadesila, mogu se javiti na broj telefona Hasana Đulića: 061/854-762.
Tagovi
Požar Bužim Izgorjela štala Hasan Đulić Pomoć Zimnica
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s dugogodišnjim iskustvom u novinarstvu.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Isplaćeni općinski poticaji za poljoprivredu Općina Bugojno je jučer na račune korisnika, koji su aplicirali za poljoprivredne poticaje u ovoj godini, uplatili novčana sredstva za ovu namjenu. Ukupna isplaćena sredstva su 494 732 KM za 393... Više [+]
Isplaćeni općinski poticaji za poljoprivredu
Općina Bugojno je jučer na račune korisnika, koji su aplicirali za poljoprivredne poticaje u ovoj godini, uplatili novčana sredstva za ovu namjenu. Ukupna isplaćena sredstva su 494 732 KM za 393 korisnika od čega 346 fizičkih i 47 pravnih lica. Fizičkim licima isplaćeno je 290 546 maraka, a pravnim licima 204 186 KM.
Ovo je po prvi put od kako Općina Bugojno iz Budžeta isplaćuje poljoprivredne poticaje, da to uradi u cijelom iznosu i prije proljetne sjetve, što je veliki iskorak za poljoprivredne proizvođače, kojima je sada lakše planirati svoje aktivnosti na imanjima kojima gazduju.
Foto: Bugojno Danas
Selma Mujić
prije 1 tjedan
Što će reći da je jedna općina u SBK, isplatila otprilike koliko iznosi 20% agrarnog budžeta ovog kantona sa 12 općina. Što će reći da je jedna općina u SBK, isplatila otprilike koliko iznosi 20% agrarnog budžeta ovog kantona sa 12 općina.
Jasmin Hodžić
prije 1 tjedan
Malo dobre i pozitivne poljoprivredne prakse 😇 Malo dobre i pozitivne poljoprivredne prakse 😇